اجلاس روسای تجهیزات پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در شیراز برگزار شد و پیشنهادهایی برای پیشبرد این دانش مطرح گردید.

به گزارش خبرنگار وب دا در روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، دکتر حسین کیوانی ، رییس اداره تجهیزات پزشکی کشور ، با حضور در شیراز گفت : هر سال سیاست ها ، دستاوردها و اقداماتی که در سطوح استان ها انجام می شود در اجلاسی با حضور روسای ادارات تجهیزات پزشکی مورد بررسی قرار می گیرد که امسال این امر در شیراز محقق گردید.

دکتر کیوانی افزود: همواره سعی می کنیم که از نظرات و پیشنهادهای فعالان در دانشگاه ها استفاده نماییم زیرا همکاران ما در دانشگاه ها به طور مستقیم در جریان امور مربوط به تجهیزات پزشکی هستند و برای رفع مشکلات و بهبود در امور مختلف پیشنهادهای قابل توجه و خوبی دارند.

وی اظهار داشت : در اجلاس امسال موارد مختلفی مطرح شد که ایجاد ساختاری برای مدیریت تجهیزات پزشکی و همچنین اضافه کردن واحد آموزشی از جمله آنها بود.

دکتر کیوانی بیان کرد: با اضافه شدن واحد آموزشی در زمینه تجهیزات پزشکی سعی داریم دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی را با اصول تجهیزات پزشکی آشنا کنیم.

دکتر کیوانی گفت : بیشترین تخلفات در حوزه تجهیزات پزشکی در زمینه اقلام ارتوپدی است که انواع تقلبی این تجهیزات در بازار موجود است و ما به طور اکید توصیه می کنیم که بیماران این اقلام را از مراکز مجاز خریداری کنند .

وی افزود : تولید لامپ رادیولوژی توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مجموعه صنایع الکترونیک شیراز از دستاوردهای حوزه تجهیزات پزشکی است که مراحل اولیه تولید را گذرانده و پس از تکمیل آزمایش های لازم رونمایی می شود .

دکتر کیوانی همچنین از تولید دستگاه شتاب دهنده خطی در کشور خبر داد و گفت : تولید این دستگاه موجب می شود که خدمت رسانی به بیماران سرطانی بهتر انجام شود زیرا با کمبود این دستگاه مواجه بودیم.